top of page

Nakładka na fotel samochodowy

OPIS PRODUKTU

Wprowadzenie:

Kręgosłup podczas jazdy stale walczy z zakłóceniami równowagi, jego praca to ciągłe napięcie i koordynacja odchyleń ciała. Jazda nie pozwala na pełen komfort oparcia stóp na podłodze, stąd jest on poddany naciskom jeszcze większym niż podczas siedzenia na krześle.

Dyskomfort fizyczny utrudnia koncentrację, czyni jazdę nieprzyjemną i zmusza do częstych przerw.

Profilaktyczno-rehabilitacyjna nakładka KULIK SYSTEM® na fotel samochodowy oparta jest na przełomowym systemie pozwalającym zapobiegać schorzeniom kręgosłupa. Amortyzuje wstrząsy, eliminuje naprężenie i zmęczenie mięśni, zapewniając wysoki komfort podczas jazdy samochodem. Utrzymuje kręgosłup w fizjologicznej pozycji, co pozwala uniknąć bólu i urazów, a także powoduje zwiększenie przestrzeni dla pracy serca i płuc.

 

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z UŻYWANIA NAKŁADKI

  • komfortowa i ergonomiczna jazda samochodem

  • profilaktyka oraz czynne działanie zmierzającedo przywrócenia właściwego ułożenia kręgosłupa podczas prowadzenia pojazdu

  • eliminowanie bólu pleców, kręgosłupa, barków i karku spowodowany wibracjami, oraz długotrwałym siedzeniem w jednej pozycji

  • elastyczna praca kręgosłupa na odcinku łuku lędźwiowego

  • zapobieganie pogłębieniu istniejących już deformacji kręgosłupa i ochrona przed wystąpieniem nowych

  • masaż mięśni przykręgosłupowych podczas jazdy

  • wstrząsy przenoszone z podwozia samochodu nie wywołują mikrourazów kręgów.

  • zmniejszenie ucisku na okolice krocza i cewkę moczową

  • izolacja termiczna od zimnego lub zbyt gorącego fotela

  • zapobieganie garbieniu się podczas jazdy

 

Stosowanie nakładki profilaktyczno-rehabilitacyjnej KULIK SYSTEM® na fotel samochodowy pozwala na uniknięcie bólu i urazów kręgosłupa nawet podczas wielogodzinnej jazdy. Polecana zarówno dla kierowców, jak i pasażerów.

Sposób umieszczenia zestawu na fotelu:

Górną część wstępnie mocujemy paskiem (z klamrą regulacyjną) za zagłówkiem fotela, a następnie mocujemy drugim paskiem środkową część obejmując fotel w połowie wysokości oparcia. Naprężamy część górną dolnymi taśmami przechodzącymi na styku oparcia i siedziska i zapinamy je za oparciem na wysokości jego dolnej części. Element profilaktyczno-rehabilitacyjny – siedzisko – umieszczamy dołkami pod guzy kulszowe możliwie najdalej w kierunku oparcia fotela. Guzy kulszowe miednicy powinny znajdować się w dołkach elementu ułożonego na siedzisku fotela. Siedząc na fotelu w postawie wyprostowanej w łuku lordozy lędźwiowej umieszczamy element górny węższą częścią do góry na wysokości zwężenia międzyłopatkowego. W zależności od budowy ciała i wygięcia łuku lordozy lędźwiowej mamy możliwość przemieszczenia na taśmach elementu górnego do pozycji, która wymusza przyjęcie fizjologicznego kształtu kręgosłupa.

GALERIA
DANE TECHNICZNE
WZORNIK KOLORÓW

Wzornik kolorów
 

Galeria
 

WZÓR ZAMÓWIENIA

Jestem zainteresowana/ny zamówieniem?

Przyjmujemy zamówienia telefonicznie, bezpośrednio u nas w gabinecie albo przez email. Ewentualnie zostaw swoje dane w formularzu poniżej, to my zadzwonimy do Ciebie.

Dziękujemy! Wiadomość wysłana.

bottom of page